Seat, Köpeklerle Yapılan Yolculukların Çok Daha Güvenli Olduğunu Ortaya Koydu!

Seat, Köpeklerle Yapılan Yolculukların Çok Daha Güvenli Olduğunu Ortaya Koydu!

Seat, Köpeklerle Yapılan Yolculukların Çok Daha Güvenli Olduğunu Ortaya Koydu!

Wolkswagen’in alt grubunda yer alan İspanyol otomotiv markası olan SEAT ilginç bir araştırma yaptı. Yapılan araştırma ilginç olduğu kadar sonuçlarıda bizleri oldukça şaşırttı. SEAT yaptığı araştırmada sürücülerin köpeklerle yapılan yolculukların normal yolculuklara göre daha güvenli olduğunu ve sürücü köpeği yanındayken daha mutlu olduğunu, stresi azalttığını ortaya çıkarttı.

Otomobiller günümüzde milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Bu durumda bazı etkenler sürücünün dikkatini dağıtırken bazı durumlar ise dikkatini toparlıyor nitelikte. Bunlardan başlıcası olarak trafik kurallarını düşünsekte çoğumuzun düşünemeyeceği birçok şey sürücülerin dikkatini toplamasına yardımcı oluyor. En ilginç olanı ise köpeklerle ilgili yapılan araştırma oldu. Köpeklerle yapılan yolculukların normal yolculuklara göre daha güvenli olduğunu ortaya çıktı.

18-24 Yaş arası köpeklerle çok daha dikkatli!
18-24 Yaş arası köpeklerle çok dikkatli!

Firmanın yaptığı araştırmaya katılan sürücülerin yüzde 54’ü köpekleri yanındayken çok daha dikkatli olduklarını belirtti. Bu oranda olan 18-24 yaş arası genç sürücülerin dikkatleri artış gösterirken daha yaşlı olarak tabir ettiğimiz 55 yaş ve üzeri grup ise yüzde 42 gibi bir oran ortaya sundu.

Köpeklerin diğer bir etkisi ise stresi azaltmak oldu. Ankete katılan sürücüleri yüzde 35’i dostlarının yanında olduğu yolculukların daha mutlu ve huzurlu olduğunu söylemekten kaçınmadı.

Fakat ankete katılan sürücülerden yüzde 33 oranından biraz daha fazlası hala kuralların farkına varmadan seyahat etmeye devam ediyor.

 

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir