Ay’ın En Net Fotoğrafı Çekildi Sonuçsa Mükemmel!

Ay’ın En Net Fotoğrafı Çekildi Sonuçsa Mükemmel!

Ay’ın En Net Fotoğrafı Çekildi Sonuçsa Mükemmel!

ABD’li astrofotoğrafçı Andrew McCarthy 2 haftalık bir çalışma sonrasında bugüne kadar çekilmiş en detaylı Ay fotoğrafını çekti. Detaylar ve fotoğraf üzerindeki özense bu ünvanı hakettiğinin tescili nitelikte.

İnsanoğlunun oluşumundan itibaren merak ettiği en büyük şeylerden birisiydi belki de uzay olabilir. Bilim insanları bu merak uğruna araştırmalar ve birçok proje ortaya koydular. Astronotlarsa cesaretin ve fedakarlığın en büyük örneklerini insanoğluna gösterdi. Bunlar ilerlerken uzay fotoğrafçılığı da büyük bir önem kazandı. Bazıları hobi bazılarıysa kendi işi olarak yaparken ortaya çıkan fotoğraflar uzayın kapılarını ve beynimizdeki düşüncelerin kapılarını araladı demek yanlış olmaz.

İŞTE AY’IN EN NET FOTOĞRAFI

Andrew McCarthy tarafından çekilen bu eşsiz fotoğraf, uydumuzun çoğu detaylarını gözler önüne seriyor. McCarthy, yukarıda gördüğünüz fotoğrafı oluşturabilmek için Ay’ın iki haftalık durumunun binlerce görüntüsünü almış. Aldığı görüntüleri  birleştiren McCarthy, yaptığı çalışmaların sonucunda da dünyanın en net Ay fotoğrafını oluşturmayı başarmış. Gerçekten de uzay büyüleyici bir yer dedirten bir görsel olmuş.

 

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir