Tesla Cybertruck, Roadster Modelinin Önünü Kesti!

Tesla Cybertruck, Roadster Modelinin Önünü Kesti!

Tesla Cybertruck, Roadster Modelinin Önünü Kesti!

Joe Rogan Podcast’ a konuk olan Tesla CEO’ su Elon Musk dünyanın en hızlı otomobili için henüz erken olduğunu, şirketin öncelikleri arasında Cybertruck gibi daha yüksek hacimli arabalar bulunduğunu söyledi.

1.96 saniyede 100 kilometre hıza çıkan Tesla Roadster elektrikli bir otomobil olmasına rağmen Hypercar kategorisinde kendine yer edinmiş oluyor. Tesla bu canavarı 2017 yılında tanıtmış fakat bir türlü seri üretim bir araca dönüştürememişti. Joe Rogan Podcast’ te yapılan açıklamalara göre Tesla Roadster bir süre daha seri üretim haline getirilmeyecek ve bekleyenlerini hayal kırıklığına uğratacak desek yanlış olmaz.

Hızlı bir şekilde ivme kazanan firmanın sahibi Elon Musk ise önceliklerinin Cybertruck gibi büyük araçlarda olduğunu Roadster içinse henüz erken açıklamasında bulundu. Yani Tesla safında Roadster ikinci plana atılmış oldu.

Kim Bu Roadster Ve Neden Bu Piyasa İçin Erken?

Tesla Roadster maksimum hız olarak 400 km/h gösterirken 100 km/h hıza ise sadece 1.96 saniyede çıkıyor. Roadster tek şarjla 1000 kilometre giderken elektrikli bir araç olarak benzinlilerin neredeyse hepsini geride bırakıyor. Bu anlatılanları 200 kWh’lik bir batarya yardımıyla yapabilen Roadster dünyanın en hızlılarından biri olmasına rağmen oldukça rekabetçi bir fiyatla piyasaya sürülecek. Elon Musk ise, 2017 yılındaki tanıtım etkinliği sırasında 250 bin dolar gibi bir fiyata satışa çıkacağını söylemişti. Ama Tesla Roadster’ ı 2022 den önce yollarda göremeyecek gibiyiz.

 

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir