Dünya’ Nın En Çok Merak Edilen Ülkeleri!

Dünya’ Nın En Çok Merak Edilen Ülkeleri!

Dünya’ Nın En Çok Merak Edilen Ülkeleri!

Gezmek nerdeyse hepimizin sevdiği birşeydir. Farklı ülkeler, farklı kültürler görmekse dünyanın aslında küçük mü büyük mü olduğunu tartışmamıza yol açar. Dünya’ yı gezmek herkesin bir dönem hayali olmuştur. Hal böyle olunca insanlar başka ülkelere gitmeden ölmek istemiyor. Bu sefer size Dünya’ nın en çok ziyaret edilen ülkelerini göstericez, geçelim bakalım

1- FRANSA 

Listemizin birinci sırasında Fransa var. En çok turist alan Fransa eşsiz manzaraları, mutfağı ve tarihi mekanları ile bu ülkeye aşık oluyor. Toplamda bir senede 89,9 milyon insanı kendi evinde ağırlayan Fransa’nın en çok turist çeken yeriyse Eyfel Kulesi. Paris’te bulunan Eyfel Kulesi en çok gidilen yerken St. Tropez, Chamonix ve Versay Sarayı ziyaretçi sayısı bakımından Eyfel’i takip ediyor.

2- İSPANYA

Listemizin birincisi Fransa’dan hemen sonra onu İspanya takip ediyor. Birçok turistin giderken aşık olduğu ama Avrupa’nın en pahalı ülkelerinden birisi olan İspanya toplamda 82,2 milyon insana ev sahipliği yaptı. İspanya’da en çok ziyaret edilen yerler arasında Elhamra, Cordoba Mezquitası, Barselona’daki Sagrada Familia ve İbiza adasını sayabiliriz.

 

3- AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

Daha çok genç yoğunluklu bir kitle bu ülkeyi merak etse de Dünya’ nın her yerinde bu şekilde sanırım. 72,9 milyon kişiyle listemizin sonunda yer alan ABD, kültürel ve etnik açıdan son derece çeşitli bir yer. Bu ülkede en çok ziyaret edilen yerleri Büyük Kanyon, Manhattan, Yellowstone Milli Parkı ve San Francisco’daki Golden Gate Köprüsü oluşturuyor.

Peki gelelim o malum soruya. ” Türkiye Kaçıncı Sırada? ”

6- TÜRKİYE

Türkiye, her şehrinde ayrı bir hayat ve manzara sunarak bu listeye girmeyi başarıyor. Ülkemizin bu listede olması bizi şaşırtmıyor ama değerinin biliniyor olması mutlu ediyor. Türkiye’de en çok ziyaret edilen yerler ise İstanbul, Kapadokya, Efes, Bodrum ve Side. 39,9 kişiyle bu listede yerini alıyor.

 

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir