Dünya’ nın En Çok Hasılat Yapan 5 Filmi!

Dünya’ nın En Çok Hasılat Yapan 5 Filmi!

Dünya’ nın En Çok Hasılat Yapan 5 Filmi!

Sinema sektörü gelişen teknolojilerle birlikte güzelleşiyor ve her geçen gün olanaklar da bir o kadar artıyor. Sinema tarihi boyunca birçok para harcandı bir çoğu kazanırken bir o kadarı da hüsranla sonuçlandı veya beklendiği ilgiyi göremedi.

Peki en çok kazanan filmler hangisi? Geçelim listemize!

5- Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı

Marvel Comics’in çizgi roman serisinden uyarlanmış “Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı”, 2018 yılında vizyona bomba gibi girmiş o sırada çıkan filmleri geride bırakarak mükemmel ivmelenme yaşamış bir filmdir. Süper kahramanlarımızın tekrar bir araya geldiği bu filme toplamda 360 milyon dolar para harcandı. Bu rakamlarla birlikte serinin aynı zaman da en pahalı filmi olmuştu. Peki ne kadar mı kazandı? Toplamda 2.050 milyar dolar kazanarak listemizin beşinci sırasında yerini aldı.

4- Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor

Yıldız Savaşları serisinin 7. filmi olan ”Güç Uyanıyor”  2015′ te çıkan 200 milyon dolarlık bütçesi ile güzel bir hasılat yaptı. Köklü serilerin başında gelen seride henüz ilk 10 gün içerisinde 1 milyar doların üzerine çıkan film, toplam 2.068 milyar dolar gişe hasılatıyla rekor kırmıştır.

3- Titanik

Başrollerini Kate Winslet ve Leonardo DiCaprio’nun oynadığı Amerikan yapımı Titanik filmi 1997 senesinde vizyona girmiştir. 11 farklı dalda oscar adaylığı bulunan listemizin en eski filmi başarılı senarist James Cameron tarafından yönetilmiştir. Toplamdaysa 2.187 milyar dolar gişe hasılatıyla en çok kazanan filmler arasında yer almaktadır.

2- Avatar

2009′ da çıkan fantastik bilim kurgu filmi dünya da gerçekten de büyük bir ilgi gördü. Üç boyutlu sinema tekniği ile çekilmiş filmin bütçesi 237 milyon dolar olarak kayıtlara geçmiştir. Tüm dünyada izlenime giren film, 2.788 milyar dolarlık gişe hasılatıyla rekor kırmıştı.

1- Yenilmezler: Son Oyun

Yenilmezer serisinin 2019′ da çıkan son üyesi, dünyanın en çok beklenen yer yer duygu dolu bazen de cesaret örneklerini seyircilerine hissettiren filmdi. Black Widow ve İron Man’ in yitirilmesi üstüne Kaptan Amerika’ nın yaşayamadığı hayatını yaşamasıyla uzun süredir izlediğimiz belki de en çok sevilen karakterlerimizi kaybettik diyebiliriz. Toplam 356 milyon dolarlık bütçe harcanan film, 2.791 milyar dolarlık gişe hasılatıyla rekor kırmıştı ve listemizin zirvesinde yerini aldı.

 

13 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir