Kim Ya Bu Amazon?

Kim Ya Bu Amazon?

Kim Ya Bu Amazon?

Herkes gelecek için hayaller kurar, bir çoğu pes ederken diğer küçük kısımsa hayatının adımlarını atmaya çalışır. Çok küçük bir adım bile olsa ilk adım her zaman en zoru olmuştur. Jeff Bezos dünya da bu adımların belki de en büyüğünü attı. 1994’ün sonunda New York’tan Seattle’a doğru şehirler arası bir yolculuk sırasında Amazon’u kurdu. İşte tam da orda hikayesi başlamıştı. 

Aslında çok geçmeden Amazon Jeff Bezos’ un önderliğinde 1999 yılında dünyanın en iyi ticaret sitesi seçildi üstüne kendisi de ”Yılın Adamı” ödülünü aldı. Şirket aslında ilk başta sadece çevrimiçi kitap satışı yapmak için kuruldu.

O zamandan itibaren gelişimine durmayan Jeff Bezos internet sitesini yapay zeka, bulut iletişim, E- ticaret gibi alanlarda geliştirdi.

Nedir Bu E-Ticaret?

Elektronik ticaret ya da kısaca e-ticaret, 1995 yılından sonra İnternet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin elektronik ortamda yapılması kavramıdır.
Mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme işlemlerinin bilgisayar ağları üzerinden yapılmasıdır. Elektronik ticaret, ticari işlemlerden biri veya tamamının elektronik ortamda gerçekleştirilmesi yoluyla reklam ve pazar araştırması, sipariş ve ödeme, teslimat olmak üzere üç aşamadan oluşmaktadır. Elektronik ticaret, tüm dünyada ticaretin serbestleştirilmesi eğilimi ile birlikte, 2000’li yıllardan sonra yaşanan ve bilgi iletişimini kolaylaştıran teknolojik gelişmelerin bir parçası olarak ortaya çıkmıştır. Birçok girişimcinin de hayallerini şuan da süsyeleyen bir ticaret şeklidir aslına bakarsak.

Amazon’ da Dropshipping olarak geçen e-ticaret dünyanın diğer yüzünden yani internet piyasasını çok iyi görmemizi sağlar ve aynı zaman da iyi paralar kazanmamıza olanak sağlar.

Bu kadar konuşuyoruz da ne kadar kazandı bu adam?

Temmuz 2018’de net serveti $150 milyar’a yükseldikten sonra “modern tarihin en zengin insanı” statüsüne yükseldi.  Aslında anlatmak istediğimiz küçük adımlar. Hayalleriniz için, geleceğiniz için küçük bir adım atın. 0′ dan 100′ e değil kademe kademe gelişme göstermeyi öğrenin. Dünyanızı değiştirebilir misiniz? Aslında cevabını bir çok insan verdi, onların ekstra olan tek şeyleri hayalleriydi.

Walt Disney’ inde dediği gibi ” Peşinden gidecek cesaretiniz varsa, tüm rüyalar gerçek olabilir. ”

 

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir