NASA Açıkladı ” Paralel Evren Gerçek Olabilir! ”

NASA Açıkladı ” Paralel Evren Gerçek Olabilir! ”

NASA Açıkladı ” Paralel Evren Gerçek Olabilir! ”

Paralel evrenler uzun yıllardır insanlık tarihi için bir çok kitaba ve bilim kurgu filmlerine konu olmuştur. Peki gerçek mi? Herkesin ayrı ayrı birçok teorisi var. NASA’ nın yaptığı araştırmalara göre paralel evrenlere kanıt bulunmuş olabiliceğini söylüyor.

Gerçek hayat ve bilim kurgu teknoloji geliştikçe birbirleriyle yakınlaşmaya başlıyor. NASA’ dan bilim adamları yaptıkları çalışmalarla bizzat NASA’ nın gönderdiği Antarctic Impulsive Transient Antenna (ANITA) bilim grubun yaptığı araştırmalar da bunun olabileceğini savundu.

NASA’ nın 2003 yılın da 35 milyon dolar fon sağladığı grup, evreni dolduran hayalet parçacıkların bulunması için Antartika’ daydı. Antartika Buzulları’ nda ki yüksek enerjili notrinolar madde ile etkileşime girdiğinde yayılan radyo dalgalarını tespit eden özel yapım bir balon kullanılmakta. Araştırma, Hawaii Üniversitesi’nden Peter W. Gorham tarafından yönetiliyor.

ANITA’ nın Bulguları Paralel Evrenin Varolabileceğini Söylüyor!

Balon bir ay boyunca yükselerek uzaydan gelen radyo dalgalarını tespit edecek ve yüksek enerjili maddelerin yedini tespit edecekti. Gürültüsüz ve hava kirliliği olmayan sessiz bir yer olmasından dolayı da Antartika seçilmişti. İki yıldan uzun süren iki uçuşun ardından elde edilen veriler sadece sessizlik oldu. Üçüncü uçuş yapılırken bilim adamları önceki iki uçuşu tekrar dikkatlice gözden geçirdi. Farkıysa orada ortaya çıkıyordu.

2016′ da bulunan bulgu, radyo frekanslarının ve yüksek enerjinin kaynağını uzay olarak göstermiyordu. Aslında frekanslar tam olarak yerin altından geliyordu. Teorik ve araştırmaya göre bu imkansız dı. İşin garip yanıysa dalgaların zaman da geriye doğru yolculuk etmesi oldu bu da paralel evrenin gerçek olabileceğini düşündürüyor.

Bulgular Farklı İşleyişi Olan Başka Bir Evreni İşaret ediyor!

Araştırmada, “Bu sinyali açıklamak, bizimkiyle aynı büyük patlamada yaratılmış ve paralel olarak var olan karmaşık bir evrenin varlığını gerektiriyor. Bu paralel dünyada, pozitif negatif olarak, sol sağ olarak ters şekilde işliyor ve zaman geriye doğru gidiyor.” ifadeleri yer alıyor. Ayrıca Büyük Patlama teorisi de bir veya daha fazla paralel evrenin var olma olasılığını içeriyor. Bu teori, birçok evrenin yan yana bulunabileceği çoklu evrenlere işaret ediyor.

Bilim dünyasından birçok bilim adamı kuşkuyla yaklaşırken birçoğu da böyle bir evrenin varolabileceğini sonsuz paralel evren olabileceğini düşünüyor.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir