Google’ da En Çok Aranan Şarkıcılar!

Google’ da En Çok Aranan Şarkıcılar!

Google’ da En Çok Aranan Şarkıcılar!

Herkesi her gün en az 1 kere de olsa girdiği bir platform var aslında, evet o yer Google. Google’ da günde yaklaşık olarak 3.5 Milyar arama yapılıyor, neredeyse dünya nüfusunun yarısı anlamına geliyor bu. Bu aramaların arasında şehirler, ünlüler ve TV şovları gibi bir çok kategori var. Biz sizin için bugün en çok aranan şarkıcıları sıraladık.

Gelişen teknoloji ile birlikte şarkılara ve şarkıcılara ulaşmak çok kolaylaştı. Bu kadar kolay olmasına rağmen çekişmeli ve bir o kadar da renkli bir 5′ li var listemizde. Haydi listeye geçelim!

5- A$AP Rocky

Listemize son sıradan giriş yapan rapçi Rakim Mayers hatta bilinen sahne adıyla ASAP Rocky oldu. New York’ un Harlem bölgesin de doğup büyüyen ASAP, adını da aldığı hip hop oluşumu A$AP Mob’un bir üyesidir. 2019′ da yılın en çok arananlar listesine girmiş ve yerini henüz vermemiştir.

4- Lil Nas X 

Liste de yine bir rapçi var Montero Lamar Hill veya bilinen sahne adıyla Lil Nas X. Küçük video paylaşım platformu Tik Tok ile birlikte ulusal bir üne sahip olmaya başlayan Lamar, rap şarkısı ” Old Town Road” ile birlikte bir anda uluslararası bir üne kavuşan Lamar, aynı yılın kasım ayın da Diamond sertifikası aldı.

3- Billie Eilish

Listemizin yıldızı olarak bir çok kişinin tahmini olabilir aslında Billie Eilish, ilk başlarda listenin zirvesindeyken yerini kaptırarak 3. sıraya gerileyen Eilish genç yaşına rağmen 3 senede mükemmel bir ivmelenme yakaladı. Sadece 2 yılda 20′ den fazla ödül alan sanatçının ilk şarkısı olan ” Ocean Eyes” 2019 itibariyle Spotify’ da 194 milyondan fazla dinlendi.

2- 21 Savage

Hemen hemen herkesin sahne adıyla tanıdığı bir sanatçı da sıra. Shéyaa Bin Abraham-Joseph yani 21 Savage, İngiltere doğumlu Amerikalı rapçi 21 Savage 27 yaşında. ” A Lot ” şarkısıyla birlikte 2020 Grammy Ödülleri’ nde en iyi rap şarkısı ödülünü kazandı. 2018′ de de benzer bir ödüle layık görülen rapçi en çok arananlar listesinde 2. sırada yerini aldı.

1- R. Kelly

Son olarak şimdi de listemizin zirvesindeyiz. Tam adı Robert Sylvester Kelly, Amerikan R&B şarkıcı. Müzik kariyerine 1992 yılında Public Announcement grubu ile çıkardığı “Born In To The 90’s” albümü ile başladı. Son albümü olan ” Double Up” ile birlikte tekrar viral olan rapçi Jay-Z il birlikte de iki ortak albüm çıkarttı. Onun dışında 1997 yılında 3 Grammy Ödülü’ ne layık görülmüştü. Michael Jackson’ ın “You Are Not Alone” ve “Cry” parçalarının da söz yazarlığını yaptı. Aslına bakarsak listemizin zirvesindeki yerini de hakettiğini söylemeliyiz.

 

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir