Efsane Ferrari Rekor Fiyata Satıldı!

Efsane Ferrari Rekor Fiyata Satıldı!

Efsane Ferrari Rekor Fiyata Satıldı!

Herkesin en azından bir kere duyduğu bir isimdir Ferrari. Kendine has rengiyle diğer egzotik arabaların spor görünümünün dışın da asaleti de beraberin de getiren İtalyan devinin efsane arabası ve kurucusunun adı verilen Ferrari Enzo, koronavirüs dönemin de her ekonomi düşerken bile rekor fiyata gitmeyi başardı.

2003 model olmasına rağmen RM Sotheby’s’teki açık artırmada tamı tamına 2,64 Milyon Dolara satıldı. Kendi zamanının en iyi arabalarından birisi olan Enzo belki de ibresin de ilk defa 400 km/h yazan yarış arabasıydı. O dönem de piyasaya sürülen Enzo performans ve asaletin simgesi olmuştu ve 399 adet üretilmişti. 6,0 litre V12 motora sahip bu araç; 650 beygirlik güce ve 620 Nm torka sahipti. Satılan araç sadece 2000 km olması ise neredeyse sıfır değeri görmesine neden oldu.

Ferrari Kırmızısı mı? Evet tam da bu!

Aslında işin rengini değiştiren olay milyon dolarlık satış falan değil. Bu güzel arabanın sıfır satış fiyatı 650 bin dolardı. Gündem de en basitinden Koenigsegg Agera R gibi şahsen favori arabam olan milyon dolarlık arabalar varken efsane bir araca sahip olmak bir ayrıcalık olsa gerek. 

RM Sotheby’s’in global müzayede şefi Gord Duff, şirketin ilk sadece çevrimiçi müzayedesinin başarısından gurur duyduğunu söyledi. Duff, son 20 yılda üretilen otomobillerin ilk 10 fiyat listesini domine ettiğine de dikkat çekti.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir