Tek Solukta Başlayıp Bitireceğiniz En İyi 5 Netflix Dizisi!

Tek Solukta Başlayıp Bitireceğiniz En İyi 5 Netflix Dizisi!

Tek Solukta Başlayıp Bitireceğiniz En İyi 5 Netflix Dizisi!

Netflix, Türkiye’de faaliyete geçtiğinden beri farklı ülkeler ve son dönemler de kendi ülkemizde de olmak üzere azımsanmayacak derece de içerik üretiyor ve her kesimden insanı kendine bağlamayı başarıyor diyebiliriz. Yaptığımız bu listedeyse IMDB’ nin yaptığı en iyi ve bizi sarıp sarmalayan dizilere bir göz atalım dedik.

O zaman daha fazla bekletmeden geçelim listemize!

5- Black Mirror

Yayın: 2017, 3 sezon, devam ediyor.
Tür: Dram, bilim kurgu, gerilim.
IMDb: 8,8
Rotten Tomatoes: %83
Modern dünyayı, popüler kültürü, bilgi endüstrisini eleştirirken, aynı zamanda Netflix’te yayımlanarak çelişkilere neden olan dizidir. Bazı bölümleri üzerine kitaplar yazılabilir, tek başlarına ayrı dizilerin konuları olabilirler. İzleyin, düşünün, konuşun ve asla unutmayın: ”Korku, insânlara istediğini yaptırabilmek için kıymetli bir araçtır.

 

4- Peaky Blinders

6 sezon yayında, devam ediyor.
Tür: Suç, dram
IMDb: 8,8
Rotten Tomatoes: %93
Oyuncular: Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory

Ah Thomas, üzümlü kekim diyerek girmeye çalışıyoruz bu diziye. Bize kalırsa Netflix’ te ki en karizmatik karakterlerden birisi bu adam. 1919 yılında İngiltere’nin Birmingham kentindeyiz. Thomas Shelby liderliğindeki bir grup gangsterin şehri ele geçirme macerasını izliyoruz, ancak ne izlemek… 2013 başlayan dizi, Netflix bünyesine geçtikten sonra Arap atı misali açıldı desek pek de yanlış olmaz.

3- Dark

Tamamlandı, 3 sezon yayında
Tür: Suç, dram, gizem, bilim kurgu.
IMDb: 8,8
Rotten Tomatoes: %88
Oyuncular: Oliver Masucci, Karoline Eichhorn, Jördis Triebel

Küçük bir Alman kasabası Winden’de geçen Dark, bir çocuğun kaybolmasıyla birlikte yaşanan gizemli olaylarları konu alıyor. Dark, son dönemin en çok hit alan dizilerinden biri. Yakında üçüncü sezonu geliyor, merakla bekliyoruz.

2- The Last Dance

Tamamlandı, 1 sezon yayında.
Tür: Spor
IMDb: 9,2
Rotten Tomatoes: %96

Spor tarihine adını altın harflerle kazımış birisine bakıyoruz şimdi de, Michael Jordan! Hayatının en iyi senelerindeyken oynadığı ve onunla efsaneleşen takımı Chigago Bulls’ ta yaşadıklarına daha da yakından bakmamızı sağlayan bu dizi, spor tarihinin önemli isimlerinden birisini tekrar parkede görmüşcesine sevindirdi bizi. İzlediğimiz çoğu diziden daha güzel hislerle ayrıldık ekranlarımızın başından.

1- Our Planet

Tamamlandı, 1 sezon yayında.
Tür: Suç belgeseli
IMDb: 9,3
Rotten Tomatoes: %85
Katılımcılar: Ma Anand Sheela, Osho, Philip Toelkes
Belgeselin mesajı ise şu: İlk defa, Dünya’da yaşayan bir tür, geleceğin nasıl olacağını belirleyecek. O tür biziz. Belgesel, insanların kendilerine Dünya için ne yaptıklarını, ne yapılması gerektiğini sormalarını sağlıyor. Karmaşık bir mesele ama bu belgesel size konuyu çok iyi anlatacak.

 

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir