Dünya’nın En Çok Ziyaret Edilen 20 İnternet Sitesi Açıklandı!

Dünya’nın En Çok Ziyaret Edilen 20 İnternet Sitesi Açıklandı!

Dünya’nın En Çok Ziyaret Edilen 20 İnternet Sitesi Açıklandı!

Digital 2020 October Global Statshot verilerine göre raporlanan ve özellikle ev de kapanıp durduğumuz pandemi yılında elde edilen veriler insanların en çok ziyaret ettiği internet sitelerini açığa çıkardı diyebiliriz.

Birinci sırada şaşırmayacağımız şekil de Google varken geçen senelere göre gerilemiş olan sosyal medya platformları da gözden kaçmadı. Bu da insanların artık interneti sadece sosyal medya için değil başka şeyler için de kullandığını gözler önüne seriyor.

İşte O Liste!

Günümüz de internet denince akla gelen sadece sosyal medya platformları oluyor. Aslına bakarsak gerçekten de bu yanlış bir yargı değil. Günümüz de sosyal medya kullanımı 4 milyarı aşmış durumda ve bunun yanın da insanlar artık uyanık olduğu süre içerisin de zamanının yüzde 15’ini sosyal medya platformlarında harcıyor.

Neticede kullanıcılar, erişmek istedikleri bir internet sitesine, dünyanın en popüler arama motoru üzerinden erişiyorlar. Bu bağlamda Google, 105 milyar ziyaretle listenin başını çekiyor. Kullanıcılar, Google üzerinden arama yaparken ortalama olarak 25 dakika 1 saniye harcıyorlar.

Listenin ikinci sırasına baktığımız zaman Google’ın sahip olduğu video paylaşım platformu YouTube’u görüyoruz. 36,4 milyar ziyaret alan platform, 35 dakika 16 saniye ziyaret süresine sahip. YouTube’u ise dünyanın en büyüğü olmasına rağmen en çok tartışılan sosyal medya platformu Facebook takip ediyor. Facebook’un ziyaretçi sayısı 25,3 milyar olarak belirlenmiş durumda.

Dünyanın en büyük E-ticaret markası ve sitesi olan Amazon da oldukça yüksek yerlere oynuyor diyebiliriz. Eskisi kadar popüler olmasa da Yahoo da bu listede yerini bulmuş ve yedinci sıraya yerleşmiş, ayrıca listede ilk on sırada pornografik içerik üreten iki sitenin olması gözlerden kaçmıyor.

 

 

 

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir